A Leo triplet
M65, M66, NGC3628
Technikai adatok
| Műszer: | 173/700 Newton-asztrográf (ZsIO), SkyWatcher kómakorrektor F/4 |
| Kamera: | Atik One 6.0 |
| Szűrő: | Baader UV/IR block |
| Mechanika: | SkyWatcher NEQ6 Pro Synscan (átalakított) |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider, OAG |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | L: 6 x 10 perc |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa 2016. január 16. |
| Átlátszóság: | 8/10 |
| Hőmérséklet: | 13 °C |
| FWHM: | 3.20" |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDstack |
Készülő fénykép:
20%
20%
Leírás
A Leo triplet hamarosan befejezésre kerülő képem.
Technikai adatok
| Műszer: | 173/700 Newton-asztrográf (ZsIO), SkyWatcher kómakorrektor F/4 |
| Kamera: | Atik One 6.0 |
| Szűrő: | Baader UV/IR block |
| Mechanika: | SkyWatcher NEQ6 Pro Synscan (átalakított) |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider, OAG |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | L: 6 x 10 perc |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa 2016. január 16. |
| Átlátszóság: | 8/10 |
| Hőmérséklet: | 13 °C |
| FWHM: | 3.20" |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDstack |
Tarczi Patrik
Ajánlott fotók

Az Omega Centauri gömbhalmaz
Az égboltra tekintve a legnagyobb kiterjedésű és legfényesebb gömbhalmaz az Omega Centauri.

A Varázsló-köd
A Varázsló-köd, más néven NGC7380, a Cepheusz csillagképben helyezkedik el mintegy 8000 fényévnyire tőlünk.

A Lángoló csillag-köd
Egy szökevénycsillag által gerjesztett izzó hidrogénfelhő, az IC405 vagy ismertebb nevén a Lángoló csillagköd.


