Az Auriga csillagkép szivében
Az IC405 és környezete
Technikai adatok
| Műszer: | Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II |
| Kamera: | Canon EOS 550D (átalakított) |
| Szűrő: | - |
| Mechanika: | SkyWatcher EQ-6 Pro |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | 5 óra, ISO1000 |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2013.1.11. |
| Átlátszóság: | 7/10 |
| Nyugodtság: | 6/10 |
| Hőmérséklet: | -2 °C |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Registar, Pixinsight LE, Photoshop |
Leírás
Auriga csillagképet emissziós és reflexiós ködök komplex halmaza teszi igazán látványossá.
Technikai adatok
| Műszer: | Canon EF 70-200mm f/2.8 USM L IS II |
| Kamera: | Canon EOS 550D (átalakított) |
| Szűrő: | - |
| Mechanika: | SkyWatcher EQ-6 Pro |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | 5 óra, ISO1000 |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2013.1.11. |
| Átlátszóság: | 7/10 |
| Nyugodtság: | 6/10 |
| Hőmérséklet: | -2 °C |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Registar, Pixinsight LE, Photoshop |
© Tarczi Patrik
Ajánlott fotók

Az NGC6820 gáz felhő és az NGC6823 nyílthalmaz
NGC6820 jelű emissziós köd és a tündöklő NGC6823 nyílthalmaz kettőse a Kis róka csillagkép egyik igazán megkapó részlete.

A Déli Szélkerék-galaxis
A Déli Szélkerék-galaxis, vagy más ismert nevén az M83, egy küllős spirálgalaxis a Hydra-csillagképben.

A Csikó-köd
Egy kozmikus por- és gázfelhő halvány derengése, a Csikó-köd a Cepheusz csillagkép határában.


