A Bálna- és Hokiütő galaxis
NGC 4631 és NGC4656
Technikai adatok
| Műszer: | 173/700 Newton-asztrográf (ZsIO), SkyWatcher kómakorrektor F/4 |
| Kamera: | Atik One 6.0 |
| Szűrő: | Baader UV/IR block |
| Mechanika: | SkyWatcher NEQ6 Pro Synscan (átalakított) |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider, OAG |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | L: 20 * 10 perc |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2016. április |
| Átlátszóság: | 7/10 |
| Hőmérséklet: | 9 °C |
| FWHM: | 2.50" |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Registar |
Készülő fénykép:
65%
65%
Leírás
Prioritást élvező képem, melyen már jelenlegi állapotában is dereng az anyaghíd a két galaxis között.
Technikai adatok
| Műszer: | 173/700 Newton-asztrográf (ZsIO), SkyWatcher kómakorrektor F/4 |
| Kamera: | Atik One 6.0 |
| Szűrő: | Baader UV/IR block |
| Mechanika: | SkyWatcher NEQ6 Pro Synscan (átalakított) |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider, OAG |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | L: 20 * 10 perc |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2016. április |
| Átlátszóság: | 7/10 |
| Hőmérséklet: | 9 °C |
| FWHM: | 2.50" |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Registar |
Tarczi Patrik
Ajánlott fotók

Az Észak-Amerika köd
A gázköd neve onnan származik, hogy alakja az észak-amerikai kontinensre hasonlít, könnyen megláthatjuk benne a Floridai-félszigetet, illetve a Mexikói-öböl térségét.

A VDB152 árnyékában
A VDB152 egy olyan reflexiós köd melyet egy csillagfénye világít meg. A molekuláris felhő, LDN 1216, a Cepheusz csillagképben található sötétköd komplexum.

Az égi barlang bejárata
A Cepheus csillagképben található Sharpless-155, avagy Barlang-köd az egyik leginkább látványos fotótéma az égbolton.


