A Kalifornia komplexum
NGC1499 és IC348 szomszédságában
Technikai adatok
| Műszer: | Canon EF 135mm F/2 L |
| Kamera: | Canon EOS 60D (átalakított) |
| Szűrő: | - |
| Mechanika: | SkyWatcher EQ-6 Pro |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | 4 óra, ISO1600 |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2013. december 7. |
| Átlátszóság: | 9/10 |
| Nyugodtság: | 4/10 |
| Hőmérséklet: | 1 °C |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Registar, Pixinsight LE, Photoshop |
Leírás
Ritkán látott formában, a sötét ködök gyűrűjében mutatja meg magát a Kalifornia-köd és IC348 reflexiós köd.
Technikai adatok
| Műszer: | Canon EF 135mm F/2 L |
| Kamera: | Canon EOS 60D (átalakított) |
| Szűrő: | - |
| Mechanika: | SkyWatcher EQ-6 Pro |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | 4 óra, ISO1600 |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2013. december 7. |
| Átlátszóság: | 9/10 |
| Nyugodtság: | 4/10 |
| Hőmérséklet: | 1 °C |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Registar, Pixinsight LE, Photoshop |
© Tarczi Patrik
Ajánlott fotók

A VDB152 árnyékában
A VDB152 egy olyan reflexiós köd melyet egy csillagfénye világít meg. A molekuláris felhő, LDN 1216, a Cepheusz csillagképben található sötétköd komplexum.

A Déli Szélkerék-galaxis
A Déli Szélkerék-galaxis, vagy más ismert nevén az M83, egy küllős spirálgalaxis a Hydra-csillagképben.

A Buborék-köd és szomszédai
A Buborék-köd és közvetlen szomszédai, többek között az M52, a Kassziopeia csillagkép és a Cepheus csillagkép határánál elterülő égi objektumok.


