A Sárkányfej-köd
NGC6992-NGC6995
Technikai adatok
| Műszer: | 173/700 Newton-asztrográf (ZsIO), SkyWatcher kómakorrektor F/4 |
| Kamera: | Atik One 6.0 |
| Szűrő: | Baader H-alpha 7nm |
| Mechanika: | SkyWatcher NEQ6 Pro Synscan (átalakított) |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider, OAG |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | 18 x 15 perc |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2015.július 21. |
| Átlátszóság: | 6/10 |
| Nyugodtság: | 4/10 |
| Hőmérséklet: | 17 °C |
| FWHM: | 2.60" |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Photoshop |
Készülő fénykép:
50%
50%
Leírás
Készülő félben várakozó fotóm a Fátyol komplexum egyik legfényesebb részéről.
Technikai adatok
| Műszer: | 173/700 Newton-asztrográf (ZsIO), SkyWatcher kómakorrektor F/4 |
| Kamera: | Atik One 6.0 |
| Szűrő: | Baader H-alpha 7nm |
| Mechanika: | SkyWatcher NEQ6 Pro Synscan (átalakított) |
| Vezetés: | Lacerta M-Gen autoguider, OAG |
A felvétel adatai
| Expozíciós adatok: | 18 x 15 perc |
| Helyszín, dátum: | Magyarország, Izsákfa - 2015.július 21. |
| Átlátszóság: | 6/10 |
| Nyugodtság: | 4/10 |
| Hőmérséklet: | 17 °C |
| FWHM: | 2.60" |
| Képfeldolgozás, egyebek: | CCDStack, Photoshop |
Tarczi Patrik
Ajánlott fotók

A VDB152 árnyékában
A VDB152 egy olyan reflexiós köd melyet egy csillagfénye világít meg. A molekuláris felhő, LDN 1216, a Cepheusz csillagképben található sötétköd komplexum.

A Csikó-köd
Egy kozmikus por- és gázfelhő halvány derengése, a Csikó-köd a Cepheusz csillagkép határában.

Az NGC6820 gáz felhő és az NGC6823 nyílthalmaz
NGC6820 jelű emissziós köd és a tündöklő NGC6823 nyílthalmaz kettőse a Kis róka csillagkép egyik igazán megkapó részlete.


